Mozgáskorrekció

Régóta szenvedsz térd-, derék-, nyak-, hát- és csípőfájdalomtól?

Az ülő és mozgásszegény életmód, a telefon képernyőjének állandó bámulása, a számítógép előtti munka olyan fiziológiai változásokat okoz hosszú távon a testünkben, amelyek következtében először a mozgás kezd nehézkessé válni, fáradtak, ingerlékenyek leszünk, majd általában, egy idő elteltével megjelennek kisebb-nagyobb mozgásszervi problémák, izületi fájdalmak, rendszeres hát-, és derékfájás, nyakfájás, térdproblémák stb.

A legnagyobb probléma az, hogy nagyon sokáig ezek a problémák rejtve maradnak, magunk sem vesszük észre, hogy helytelenül mozgunk, rosszul ülünk, állunk, hiszen a test nagyon jól tud adaptálódni. Szép lassan és alattomosan összekuszálódik a rendszer.

A helytelen testtartás, a rossz beidegződéssel végzett mozdulatok díszkomfortossá tehetik a héltköznapjainkat, hatással vannak az edzésünkre, annak hatékonyságára és eredményességére is, a sérülésveszélyről nem is beszélve.

A rendszerességgel fellépő derék-, hát-, nyak-, és vállfájások, csípőproblémák és térbántalmak hátterében is sokszor ezen izom-egyensúlytalanságok és izom-funkcióvesztés áll. A fájdalomcsillapítók csak a tüneteket nyomják el. Ha nem keressük meg a fájdalom okát, akkor az újból jelentkezni fog és megállíthatatlanul romlik tovább.

Egy korábbi sérülés is nyomokat hagyhat a mozgásunkon, testtartásunkon, de egy nem megfelelően gyógyult sérülés, izomhúzódás vagy szalagszakadás, vagy hosszú távú gipszviselés is okozhat a rendszerben fennakadásokat.

  • Porckorongsérv, porckorong kiboltosulás, SI izületi fájdalom
  • Izom-, vagy fascia eredetű fájdalmak, húzódások
  • Reggeli fájdalmas elindulás
  • Visszatérő derékfájdalom
  • Csípőfájdalom és csípőszűkület
  • Gerincferdülés (Skoliosis)
  • Kéztőalagút szindróma
  • Nyakfájdalom és merevség
  • Lúdtalp, visszatérő bokaficam
  • Sportsérülések, ortopédiai problémák

Szeretnél megoldást a visszatérő mozgásszervi fájdalmadra?

A mozgáskorrekciós program során egy részletes életmódbeli kérdéssor, testtartás-, és mozgáselemzést követően meghatározzuk, hol vannak a gyengeségek, mely izmok nem működnek megfelelően, mely izom-ideg kapcsolatokban van elakadás és egy holisztikus, stratégiai tervet dolgozunk ki a javításra. A program során újraépítjük az izom-ideg kapcsolatokat és az izmok működését, egyénre szabottan korrigáljuk és újratanuljuk az alapvető mozgásmintákat (pl. guggolás, toló és húzó mozdulatok, kitörés) és megtanuljuk azok helyes kivitelezését.

A már tökéletesen betanult gyakorlatokat érdemes otthon tovább gyakorolni és a mindennapokba beépíteni, mivel a mozgásprogram jótékony hatása csak így érvényesül. A program betanulása több alkalmat vesz igénybe, a szükséges idő hossza egyénileg változik.